Davetiye Seçimi

Save The Date Nedir?

Save the date ingilizce anlamıyla bu tarihi kaydet/unutma anlamına gelmektedir. Yurt dışında bir gelenek olarak yapılan bu uygulama artık Türkiye’de de popüler bir hal almaya başladı. Düğün tarihinizi aldınız ve mekan arayışlarınız devam etmekte. Üstelik düğün öncesi güzel yerlerde salınarak önden profesyonel video ve fotoğraf çekimlerinizi de aradan çıkardınız. O halde bu günü kaydet davetiyeleri oluşturmak için hazırsınız.

Save the date hatırla kartları düğün tarihini önceden alan ve tarihlerini davetlilerine bildirmekte sabırsızlanan çiftlerin tercih ettiği bir ilan yoludur. Fotoğraf çekimlerinizin konseptine uygun olarak hazırlanan grafik tasarım çalışmasıyla ön davetiyeniz tamamlanır. Bu günü kaydet kartları için bir ön davetiye demek gerçekten tam ve doğru bir ifade olur. Elinizde düğün öncesi çekilmiş eğlenceli ve doğal fotoğraflarınız var. Elinizdeki bu fotoğrafları ziyan etmemek ve gün yüzüne çıkarmak için sıra geldi bu müjdeli haberi herkesle paylaşmaya. Bu davetiyeler için ihtiyacınız olan iki şey var; neşeli fotoğraflar ve düğün tarihiniz. Hepsi bu kadar!

Hatta hatırlatma kartı dağıtmak istemeyen direkt olarak düğün davetiyesi vermeyi planlayan çiftlerimiz için save the date fotoğraflarınızdan düğün davetiyenizi de hazırlayabiliyoruz. Yakınlarınız üzerinde sizin fotoğraflarınızın bulunduğu davetiyeleri uzun yıllar saklarken biz de Türkiye’de “Save The Date Düğün Davetiyesi” tasarımının öncüsü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Peki, Save the date çekimlerine nasıl hazırlanmalısınız? Genellikle bu çekimlerde gelinlik & damatlık giyilmez. Şık spor bir tarzda çekimlere rahat gidilir. Olabildiğince siz olmalı duygunuzu ve tarzınızı bu fotoğraflarda yansıtmalısınız. Bu çekimlerin asıl maksadını kaçırmayın. Bu çekimlerin maksadı düğün fotoğraflarının nispten yapaylığından uzak, samimi ve gerçek fotoğraflara sahip olmak. Düğün fotoğraflarına birşey dediğimiz yok elbette. Ancak makyaj, hazırlık, gelinlik, damatlık ve onca detay derken düğün günü çiftlerde biraz da olsa stres ve heyecan yaşanır. Tabi bu objektiflere de yansır. Bunun için çiftler artık kendi gibi olabildiği rahat çekimler gerçekleştirmek istiyor. Save the date çekimlerinin dünyaca ünü de buradan geliyor. Böylece daha eğlenceli, yaratıcı en önemlisi siz olduğunuz fotoğraflara sahip olma şansını yakalayabilirsiniz. Peki bu çekimlerde neler kullanılabilir, nerelere gidilebilir? Mesela ilginç bir tanışma hikayeniz yoksa kendinize bir konsept belirleyebilirsiniz. Mesela bahar ayları için piknik konsepti güzel ve frenkli bir fikir. Sonbahar mevsimine denk gelecekse çekimleriniz Bolu’da sonbahar yapraklarıyla iç içe bir çekim yapılabilir. Veya aşkınızla ilk tanıştığınız mekanda bu çekimlerin yapılması anlamlı olabilir. Kırlarda, ayçiçek veya lavanta tarlalarında Kapadokya’da balonlarla dolu bir gökyüzüyle poz vermek de güzel fikirler arasında. Veya Ege’de zeytin bahçelerinde, Akdeniz’de portakal bahçelerinde… Türkiye’nin doğal ve tarihi güzellikleri bitmek bilmez. Kendinize uygun elbet güzel bir konsept bulacaksınız.

Save the date çekimleriniz tamam ise fotoğrafınızın üzerine düğün tarihiniz yazılarak ‘bu günü hatırla!’ davetiyelerine sahipsiniz artık. Üstelik kendinize güveniyorsanız fotoğraf çekimlerinizi siz de yapabilirsiniz. Herşey tamamen yaratıcılığınıza ve bütçenize kalmış…

Kendinize çok da güvenmiyorsanız profesyonel destek almanızda fayda var tabi. Harika çekimler yapan yetenekli Türk fotoğrafçılarımızı kısa bir internet turuyla keşfedebilirsiniz. Portfolyolarını incelediğinizde bu günü kaydet konusunu daha iyi kavramış olacaksınız. Hem böylece bu özel çekimler için kendiniz için yeni esin ve yeni fikirler toplamış olacaksınız.

Siz de hali hazırdaki fotoğraflarınızı ve tarihinizi bizimle paylaşarak bir save the date davetiyesi oluşturmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@konseptatolyesi.com adresine bir mail bırakmanız yeterli. Fotoğraflarınızın eğlenceli çekimlerini görmek için biz de sabırsızlanıyoruz:) Bu arada unutmadan söyleyelim, düğün tarihinizi akıllarda taze tutmakta fayda var. Save the date kartlarınızı misafirlerinize düğün tarihinizden 3 ay önce göndermeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir