Nikah Şekeri Seçimi

Nikah Şekeri Seçimi

Düğün gününüzden size kalacak olan en önemli hatıralardan biride hiç şüphesiz bu özel gün için yine özenle seçtiğiniz nikah şekeri olacaktır. Düğün gününüz ya da nikahınız için tamamlanması gereken detaylardan çiftlerin çoğunlukla en son günlere bıraktığı nikah şekerleri oluyor. Nikah şekerleri misafirleriniz için hem tatlı bir ikram hem de sizin en mutlu gününüzden onlara kalacak birer anı niteliği taşımaktadır.

Nikah şekeri seçimi de tıpkı gelin çiçeği, gelinlik nikah veya düğün davetiyesi seçimi gibi oldukça zordur. Çoğunlukla çiftler çok çeşitli nikah şekeri tasarımları arasında karar kılmakta zorlanabiliyor. Sizde nikah şekeri seçimi konusunda birbirinden güzel tasarımlar arasında kararsız kalıp, tereddüt yaşayanlardansanız birkaç önerimizi değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Düğün konseptinize göre seçeceğiniz nikah şekerlerinizin kalıcı olmalıdır. Bu düğüne katılacak olan davetlileriniz için son derece anlamlı ve güzel bir fikir olacaktır. Seçeceğiniz nikah şekerlerinizin kalıcı olmasını isteyebilirsiniz. Tercihinizi kalıcı nesnelerden yana kullanmanızda fayda var. Mesela; çiçekler, fidanlar, anahtarlıklar, aynalar, lavanta keseleri, çini kasede lokumluklar gibi nesneleri çeşitli aksesuarlarla süsleyerek oluşturduğumuz yüzlerce çeşit nikah şekerinden en beğendiğinizi seçebilir ya da talep ettiğiniz başka bir modeli sizin istekleriniz doğrultusunda hazırlayabiliriz.

Nikah şekerleri ve hediyelikler son yıllarda alışılmışın dışında çizgiler taşımakta ve neyseki tekdüzelikten kurtulmuş durumdalar. Düğününüz için belirlediğiniz konsepti davetiyelerinizde olduğu gibi nikah şekerlerinde de uygulamamız mümkün. Örneğin bohem tarzda bir düğün tasarlayan çiftlerimiz için makrome veya dream cathcer anahtarlıklar, rustik tarzda düğün isteyen çiftlerimiz için jüt kumaş kaplı kavanozlar, lavanta keseleri hatta rustik boyalı şişelerimiz doğru tercih olacaktır.

Düğününü yurtdışında yapacak olan ya da çiftlerden birinin yabancı olması durumunda yabancı konuklara kendilerini özel hissettirecek ve kültürümüzü yansıtan Türk Motifli hediyelikler muazzam bir detay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir