SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR

S: Numune gönderimi yapıyor musunuz?

C: Elbette yapıyoruz. 3 adete kadar seçeceğiniz ürünler tarafınıza kargo ile gönderilmektedir. Bunun için kargo ücretini ödemeniz yeterli

S: Numune etiket ve bilgilerini tarafımıza göre uyarlayarak hazırlayabiliyor musunuz?

C: Numuneler elimizdeki hazır ürünlerden gönderilmektedir. Kişisel bilgileriniz ile yeniden basımı yapılmaz. Ancak anlaşma sağlanan ürünlerde 1 adet montajı tamamlandıktan sonra görmek isterseniz numune basım ücreti karşılığında ürün hazırlayabiliyoruz.

S: Teslim süresi ne kadar?

C: Teslim süremiz baskı onayınız dan sonra 15 günü aşmamaktadır. Tasarımın tarafınıza uyarlanarak ilk görselin gönderilmesi en geç 2 gün içinde tamamlanmaktadır. Aciliyeti olan durumlarınızda siparişinizi vermeden önce organizasyon tarihinizi paylaşarak karşılıklı teyit almanızı rica ederiz.

S: Ne zaman sipariş vermeliyim?

C: Davetiyelerin genel itibarı ile organizasyon tarihinizden 2 – 3 hafta öncesinde dağıtımının tamamlanmış olması öngörülmektedir. Ancak düğünün yaklaştığı son 1 aylık süreçte yaşanan yoğunluk ve stres, ürün seçimi sırasında bilgilerin aktarılması konusunda eksiklik ya da yanlışlığa neden olabilmektedir. Bu süreçte sıkışmamak ve tüm detayları rahatça inceleyebilmek ve yeterli gelmediği için ilave istenebilecek ürünlerin zamanında yetişebilmesi açısından organizasyon tarihinizden en az 2 ay önce siparişinizi netleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Yurt dışında yaşayan ve belli tarihlerde Türkiye’de olacak müşterilerimiz bu durumu mutlaka bizlerle paylaşmalıdır.

S: Ürün fiyatlarına neler dâhildir.

C: Siparişini vermiş olduğunuz ürün montajı bitmiş ve tamamen hazır bir şekilde teslim edilmektedir. Size yalnızca dağıtması kalır. Montajsız ürün isteyen müşterilerimiz bizimle irtibata geçerek özel fiyat alabilirler. Davetiyelerde davetli kartları boş olarak montajı yapılmaktadır. Dijital basımının istenmesi durumunda 0,15 TL / adet olarak ekstra ücretlendirme yapılmaktadır. Ürün fiyatlarına kargo dahil değildir. İzmir dışında bulunan ve/veya ürünlerini elden almak istemeyen müşterilerimize anlaşmalı kargo ile karşı ödemeli olarak gönderim yapılmaktadır.

S: Seçtiğim ürünlerde içerik, renk, yazı fontu, ölçü, süsleme gibi değişiklikler yapabilir miyim?

C: Konsept Atölyesi, kişiye özel çalışan bir tasarım atölyesidir. Dolayısıyla seçtiğiniz ürünün yazı fontunu, rengini, ölçüsünü, mühür rengini, süsleme malzemesini, zarf çeşidini, gıda ürününü dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Üstelik pek çok değişiklik için ek ücret ödemezsiniz.

S: Sadece etiket basımı yapıyor musunuz?

C: Elbette yapıyoruz. Minimum 50 adet olması koşulu ile 300 gr bristol, 350 gr tual dokulu bristol, 300 gr Kraft, kuşe ve şeffaf sticker olmak üzere istediğiniz ölçüde kare, dikdörtgen ve daire şeklinde etiketleriniz basımı, kesimi ve isteniyorsa delme işlemi tamamlanmış olarak teslim edilmektedir. Ücretlendirme için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

S: Nasıl fiyat alabilirim?

C: Fiyatlarımız modele ve adete göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bize iletilen ve herhangi bir detay belirtilmeyen “Fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?” şeklindeki talepleriniz için bir çalışma yapılamıyor. İletişim kanallarımızdan bize ulaşarak beğendiğiniz modelin kod numarası ya da görselini ve adet bilgisini iletmeniz durumunda 24 saat içerisinde size dönüş sağlanacaktır.

S: Neye göre ücretlendirme yapılmaktadır? Ekstra indirim uygulanabilmekte midir?

C: Ürünlerimiz 100 – 300 – 500 – 700 – 1000 ve 1500 adete göre, kağıt çeşidi, zarf çeşidi, süsleme ve işçiliğine göre fiyatları belirlenmiştir. İstenen ekleme ve çıkarmalar için ayrıca çalışma yapılmaktadır. İndirimli ürünler ve indirim dönemlerimiz dışında ekstra bir indirim söz konusu değildir.

S: En az kaç adet sipariş verebilirim?

C: Konuşma Balonları için 10 adet, kına kitleri için 20 adet, nikah şekerleri için 50 adet, masa numarası, menü kartı, sosyal medya kartları gibi tamamlayıcı ürünler için 30 adet, davetiyeler için en az 100 adet sipariş verebilirsiniz.

S: Sipariş süreci nasıl işliyor?

C: Ürün seçiminizi yapıp anlaşma sağlandıktan sonra havale, eft ya da elden ödemenin yarısını yapmış olmanız gerekmektedir. Sonrasında istediğiniz detaylar doğrultusunda ilk tasarımınız en geç 2 gün içerisinde yapılarak tarafınıza whatsapp üzerinden gönderilmektedir ve varsa istediğiniz değişiklikler düzenlenir. Son baskı onayınızdan sonra davetiye ve/veya etiket basımınız tamamlanır ve montaj işlemi başlar. En geç 15 gün içerisinde montajı biten ürünlerinizin toplu fotoğrafı sizinle paylaşılır. Kalan ödeme tutarı İzmir’deki müşterilerimiz için ürün teslimi sırasında yapılarak ürünler teslim edilir. Şehir dışındaki müşterilerimiz son fotoğraf paylaşımından sonra havale / eft ile ödemelerini yaptıktan sonra anlaşmalıkargo firması ile gönderimi yapılır.

S: Baskı onayını verdim ancak bilgilerde bir hata olduğunu fark ettim bu durumda nasıl bir yol izlenir?

C: Baskı onayınız tasarımın son aşamasında alınmaktadır. Hatayı farketmeniz durumunda hemen bizlerle (saatin önemi olmaksızın) iletişime geçmenizi öneririz. Eğer ki henüz baskıya girmediyse bu durum düzeltilebilmektedir. Ancak baskıya giren işlerde geri dönüş olmamaktadır. Son onayınız yazım hatası, bilgilerin doğruluğu gibi konularda sezondaki yoğunluk nedeniyle gözden kaçma olacağı için sizlerden alınmaktadır. Baskıya giren hatalı ürün eğer ki montajı yapılmamışsa sadece baskı maliyeti tarafınıza yansıtılarak tekrar baskıya girmektedir. Montajı tamamlanmış ve işçiliği bitmiş, geri dönüşü olmayacak ürünlerde ödemenin tamamı alınmakta olup baskı onayı alınan hatalı ürünlerden firmamız sorumlu değildir.

S: Ürün teslimatı nasıl yapılmaktadır?

C: İzmir’de bulunan müşterilerimiz ürünlerini isterlerse elden, isterlerse kargo ile, İzmir dışındaki müşterilerimiz kargo ile teslim alabilirler. Kargolar anlaşmalı kargo firması ile karşı ödemeli olarak gönderilmektedir. Kargoda oluşabilecek gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

S: Kargoda kırılan ürünler kimin sorumluluğundadır?

C: Firmamız ürünleri titizlikle paketlenmektedir. Ancak cam, denizyıldızı, çiçek vs. gibi hassas ürünlerin kargoda zarar görme riskine karşı elden teslim alınması tavsiye edilmektedir. Bu tarz ürünlerde kargo talep edilmesi durumunda doğacak zarardan firmamız sorumlu değildir.

S: Size nasıl ulaşabilirim?

C: İletişim bölümünde bulunan formu doldurarak, mail adresimizden, whatsapp ve telefon numaramızdan, instagram ve facebook üzerinden direkt mesajla, dugun.com üzerinden hızlı iletişim numaramızdan 10.00-21.00 saatleri arasında bizimle görüşebilir, ürünlerimizi yakından incelemek isterseniz iletişim kanallarımızdan bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.