Nikah Şekeri Seçimi

Nikah Şekeri Adet Belirleme

Davetiyeniz, nikah şekeriniz, konseptiniz hepsi hazır. Bu harika! Ancak nikah şekeri adet belirlerken kaç adet sipariş vereceğiniz konusu apayrı bir handikap.

Sizlere tavsiyemiz davetli sayınızın üzerine 50 adet kadar ilave ederek sipariş vermeniz yönünde. Çiftlerimiz genelde her aileye bir adet olarak hesaplama yapmış olsalar da günümüzde düğünlerde nikah şekerleri genelde masalara bırakıldığından ve önden gelen misafirlerin başkasının hediyeliğini alması sonradan gelenin “ben alamadım” gibi yakınmalarının canınızı sıkmaması için her davetliye bir adet verilecek şekilde hesaplama yapılmalıdır. Hatta düğüne gelemeyip daha sonra düğün tebriği için size ya da ailelerinize gidecek olan yakınlarınıza verilmek üzere 50 – 60 adet (bunun üç aile arasında bölüşüleceğini hesaplarsak) fazladan sipariş vermek akıllıca olacaktır.

Nikah şekeri ve hediyeliklerini nikahta ya da çıkışta tek tek dağıtmayı planlayan çiftlerimiz için de durum çok farklı değil aslında çünkü o sırada bu hediyelikler siz değil bir akrabanız, arkadaşınız ya da bir görevli dağıtacaktır. Ve eşiyle yanyana yürümek yerine tek tek gelip nikah şekeri alma ihtimalleri çok yüksek. O yüzden siz siz olun nikah şekeri siparişinizde en az davete katılacak kişi sayısı kadar sipariş vermeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir